Bronowska do zrobienia

Autor: , Osiedle: Zerzeń Data: . Otagowany jako: , , ,

Ulica Bronowska stanowi ważny ciąg komunikacyjny w dzielnicy Wawer, a natężenie ruchu jest tam stosunkowo duże (i mam wrażenie, że coraz większe!). Nawierzchnia tej ulicy oraz istniejący wąski chodnik są mocno zniszczone.

Po opadach deszczu w ulicy Bronowskiej tworzą się olbrzymie kałuże. Bardzo utrudniony jest wtedy przejazd samochodem tą ulicą, a przejście chodnikiem jest w ogóle niemożliwe na wielu odcinkach tej ulicy. Szczególnie współczuję tym, którzy muszą tamtędy chodzić pieszo. Szczególnie niedostępna dla pieszych po opadach deszczu ulica Bronowska jest na wysokości ulicy Ligustrowej oraz przy sklepie Biedronka. Piesi w tym rejonie zmuszeni są chodzić środkiem drogi, aby ominąć olbrzymie kałuże.

Według relacji mieszkańców w jednym z przedszkoli znajdujących się przy ul. Bronowskiej podczas pory deszczowej nie jest nawet możliwe uchylenie okien z uwagi na zalewanie ich wodą przez przejeżdżające rozpędzone samochody. Brak mi słów komentarza.

Ewidentnie ulica Bronowska wymaga modernizacji. Docelowo ulica ta ma łączy się po lekkim łuku z ulicą Kombajnistów a dalej ciągnąć się aż do Patriotów. Pytanie tylko kiedy? W tym dziesięcioleciu?

Złożyłem w tej sprawie Interpelację nr 58(63) z dnia 02.07.2015 w sprawie modernizacji ulicy Bronowskiej.