II Marsz śladami powstańców styczniowych

Autor: , Osiedle: Aleksandrów Data: . Otagowany jako: ,

Zapraszamy do wspólnego uczczenia pamięci bohaterów powstania styczniowego z 1863 roku. W sobotę, 20 stycznia w 155 rocznicę wybuchu zrywu przejdziemy przez wawerskie lasy do samotnej mogiły na Zagórzu poświęconej poległym powstańcom. O godz. 15.00 ruszamy z Wawerskiego Centrum Kultury filia Aleksandrów przy ul. ks. Szulczyka. Planujemy przejść trasę ok. 6,5 km. do rzeczonej mogiły, przy której odbędą się krótkie uroczystości. Ich zwieńczeniem będzie salwa honorowa z broni z tamtej epoki. Następnie wrócimy lasami do domu kultury, gdzie będzie czekało na nas ognisko, przy którym będzie można się ogrzać po przebytej trasie i porozmawiać z p. Pawłem Ajdackim o działaniach powstańców na ziemiach obecnej dzielnicy Wawer i przyległych gmin.

Razem z nami będą między innymi:
– Członkowie stowarzyszenia rekonstrukcji historycznej Semper Fidelis Res Publicae, którzy będąc w strojach z epoki poprowadzą pochód. Umożliwią też zapoznanie się z bronią wykorzystywaną przez powstańców,
– Wawerskie Centrum Kultury oraz Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer,
– Harcerze ze szczepu 147 „Błękitni”,

Dla uczestników przygotujemy biuletyn z najważniejszymi informacjami o powstaniu. Wydarzenie adresujemy do każdego kto ma siłę i ochotę na przejście zimą ok. 6,5 km. Zapraszamy do śledzenia strony wydarzenia na Facebook-u gdzie będziemy umieszczać aktualne informacje. Do zobaczenia!