Nie będzie nowej szkoły na kolejny rok szkolny

Autor: , Osiedle: Las Miedzeszyn Nadwiśle Radość Sadul Zerzeń Data: . Otagowany jako: , , ,

O potrzebie budowy nowej szkoły dla mieszkańców osiedla Nadwiśle i Zerzeń wiadomo było od dawna. To tutaj przybywa wielu nowych mieszkańców, a istniejące w tym rejonie szkoły podstawowe są od kilku lat przepełnione. Szkoła Podstawowa nr 128 przy ul. Kadetów i Szkoła Podstawowa nr 109 przy ul. Przygodnej musiały być pilnie rozbudowywane w systemie modułowym w ostatnim czasie, aby chociaż trochę zwiększyć liczbę swoich sal lekcyjnych.

Sytuację poprawić miała nowa placówka oświatowa zaplanowana w rejonie ulic Cyklamenów i Skalnicowej. Pierwotnie miała być ona gotowa w 2017 roku, ale przedłużyły się prace przygotowawcze. Teraz okazuje się, że nie będzie gotowa nawet na rok szkolny 2018/2019. Tym razem wynika to z opóźnienia w pracach budowlanych.

Budowa szkoły przy ul. Cyklamenów. Fot. Rafał Czerwonka, 24.11.2017

Jeszcze do niedawna Burmistrz Dzielnicy Wawer przekonywał, że nie ma żadnego zagrożenia dla uruchomienia tak bardzo potrzebnej placówki przed kolejnym rokiem szkolnym. Wiadomo już jednak, że Zarząd Dzielnicy Wawer wycofał się ze swoich wniosków skierowanych do Prezydenta m.st. Warszawy o formalne założenie przedszkola i szkoły w nowym budynku szkolnym przy ul. Cyklamenów 28. Placówki te miały funkcjonować jako Przedszkole nr 436 oraz Szkoła Podstawowa nr 396.

Jednocześnie podjęta została decyzja o wskazaniu nowego budynku szkolnego przy Cyklamenów jako dodatkowa lokalizacja dla Szkoły Podstawowej nr 204 przy ul. Bajkowej. Szkoła przy Bajkowej będzie drugą placówką oświatową w dzielnicy Wawer, która funkcjonować będzie w dwóch budynkach. W obecnym roku szkolnym działa tak Szkoła Podstawowa nr 218 przy ul. Kajki, której filia znajduje się w budynku przy ul. Alpejskiej.

Wygląda na to, że na rozwiązanie problemów oświatowych w tej części dzielnicy trzeba będzie poczekać nieco dłużej, a nowa szkoła będzie działała jako samodzielna jednostka dopiero od roku szkolnego 2019/2020.