I Halowy Puchar Wawra

W sobotę 14 marca 2020 rozegrany zostanie I Halowy Puchar Wawra na hali sportowej przy ul. Poezji 5. Turniej jest objęty Patronatem Burmistrza Dzielnicy Wawer.

W związku z rosnącą popularnością rozgrywek zawodowej Ligi Futsalu w Warszawie (od redakcji: futsal to piłka nożna halowa pięcioosobowa lub potocznie halówka) poprzez organizację turnieju chcemy propagować dyscyplinę również wśród amatorów. Dlatego też zrodziła się również inicjatywa rozegrania Halowego Pucharu Wawra w ramach Halowego Pucharu Warszawy.

Halowy Puchar Warszawy zorganizowany zostanie w formie 4 turniejów halowych w wybranych dzielnicach Warszawy w marcu i kwietniu 2020 r. II Turniejem kwalifikacyjnym będzie właśnie turniej w Naszej Dzielnicy. Pozostałe odbędą się :

  • I Turniej kwalifikacyjny odbędzie się 8 marca 2020r. w Dzielnicy Targówek,
  • III Turniej kwalifikacyjny odbędzie się 28 marca 2020r w Dzielnicy Mokotów,
  • IV Turniej kwalifikacyjny odbędzie się 5 kwietnia 2020r.  w Dzielnicy Żoliborz.

Dwie najlepsze drużyny z każdego turnieju dzielnicowego zdobędą kwalifikacje do turnieju Finałowego. Turniej Finałowy rozegrany będzie na hali OSiR Praga Południe przy ul. Siennickiej 40 w sobotę 18 kwietnia 2020r. w godz. 12.00 – 19.00.

Główna nagroda Halowego Pucharu Wawra to 2000 zł.

Zgłoszenia przyjmujemy emailem maz.praga@zhr.pl oraz telefonicznie: +48 608 395 154

Drużyny mogą liczyć 12 zawodników, a grają na boisku po pięciu zawodników. Mecz sędziuje trzech sędziów, dwóch na boisku i trzeci przy stoliku. Sędzia techniczny pilnuje tablicy z wynikami i sporządza protokół pomeczowy, w którym zapisuje kto strzelił bramkę, kto dostał żółtą kartkę. Będzie zapewniona woda dla każdej drużyny. Dla najlepszych 3 pierwszych drużyn puchary i medale, nagrody i statuetki dla najlepszego zawodnika, króla strzelców i bramkarza, najlepszego asystującego.

Właśnie mija 18 lat rozgrywek Praskiej Ligi Piłki Halowej. Do Wawra Liga powraca po kilkunastu latach przerwy. Organizatorem jest Stowarzyszenie Praska Liga Piłki Halowej a współorganizatorem Obwód Praga-Południe Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Turniej jest kierowany do wszystkich chętnych drużyn osiedlowych czy firmowych, a zawodnikami może być każdy od 16-go roku życia.

W swojej historii PLPH rozgrywki prowadziły oprócz naszej dzielnicy na Pradze-Północ, Pradze Południe i Białołęce. Obecnie systematycznie organizuje rozgrywki na hali na Targówki i na sztucznej trawie na Pradze Południe.

W lidze grały drużyny o egzotycznych i dziwnych nazwach np. strażacy tworzyli Edura Rescue Team (dalej gra na Targówku), znajomi Saskersi Old Boys, Saska Kępa, Perkuna Boys, Chaosu,  Abstynenci, Wysokoprocentowi, Alpaga Club, Kofeina Sport, Bijmy Krzyżaka i Prawie Najlepsi i wiele, wiele innych. Był też tajemniczy skrót UDW oznaczający urzędników dzielnicy Wawer oraz CKS czyli Cmentarny Klub Sportowy Grabarz Grochów. W drużynach można było spotkać byłych lub obecnych burmistrzów Wawra, Żoliborza, Targówka czy Ursynowa.

Organizatorzy promują nie tylko grę i zdobyte gole, ale i grę fair play. Dlatego od samego początku są wręczane puchary za najmniejszą liczbę fauli, kartek i grę fair na boisku.

Zapraszamy do zgłaszania się do udziału w rozgrywkach na stronie internetowej www.plph.waw.pl oraz FB: PraskaLigaPiłkiHalowej, a także do kibicowania.

Arkadiusz Kuranowski, Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Praska Liga Piłki Halowej