Ruszyło głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego. Jak głosować?

Czy wiecie Państwo, że od 1-go do 15-go września br. trwa głosowanie na pomysły zgłoszone przez Waszych Sąsiadów do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego?

Projekty, które zdobędą najwięcej głosów będą zrealizowane w przyszłym roku. To od Was zależy jakie to będą projekty.

A jest w czym wybierać! Dokładnie 100 projektów dotyczy Wawra, a 106 całej Warszawy, z czego 11 także częściowo dotyczy naszej dzielnicy.

Kto może głosować?
Każdy kto mieszka w Warszawie bez względu na wiek. Mieszkaniec może wybrać dowolną dzielnicę, ale ma prawo głosować tylko raz.

Jak głosować:
Kto się zdecyduje głosować „papierowo” musi postarać się o formularze do głosowania. Będą one dostępne w Urzędzie Dzielnicy w Wydziale Obsługi Mieszkańców (WOM). Można je też wydrukować ze strony twójbudżet.um.warszawa.pl. Formularze zawierają listy projektów dzielnicowych i ogólnomiejskich oraz dane osobowe głosującego.
Wypełnione formularze należy dostarczyć do WOM osobiście.
Osoby mające problem z poruszaniem się mogą przekazać swój głos przedstawicielowi urzędu jeśłi zgłoszą taką potrzebę kordynatorowi ds budżetu do dnia 9 wrzesnia br.

Najlepiej jednak głosować internetowo wchodząc na stronę app.twojbudzet.um.warszawa.pl. Dlaczego?

  • listy projektów zawierają tylko tytuły i koszty realizacji a tu mamy „pod ręką” link do szczegółów danego projektu takich jak opis i lokalizację, co ułatwia wybór
  • można zagłosować o dowolnej porze dnia i nocy
  • formularz internetowy „kontroluje” liczbę wybranych projektów, która nie może przekroczyć 15-tu w dzielnicy i 10-ciu jeśli chodzi o projekty ogólnomiejskie.
  • automatycznie kontrolowana jest poprawność i kompletność wypełnianych danych osobowych
  • po prawidłowym wypełnieniu karty do głosowania na adres mailowy podany przez głosującego zostanie wysłane potwierdzenie oddania głosu.

Instrukcje krok po kroku znajdziecie Państwo pod adresem:
http://www.wawer.warszawa.pl/pl/news/budzet-obywatelski-2021-glosowanie-na-projekty

Wszystkie pomysły poddane pod głosowanie są dostępne tutaj:
http://www.wawer.warszawa.pl/pl/strona/urzad-i-samorzad/budzet-obywatelski-2020

Wyniki głosowania zostaną opublikowane 30 września br. Zachęcam do głosowania!