Po Prostu Kobieta

Autor: , Osiedle: Po sąsiedzku Data: .

Od ostatniego dnia 2020 roku na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie można oglądać wystawę fotografii pod tytułem „Po Prostu Kobieta”.

Autorką zdjęć jest fotografka Małgorzata Biniek, która od wielu lat przygotowywała się do realizacji tego przedsięwzięcia, a centrum kulturalne Józefowa jest idealnym miejscem dla jej prac, ponieważ jako mieszkanka Wawra ma wielki sentyment do tych okolic. Małgorzata, oprócz fotografowania na codzień, jest psychologiem i coachem, co znacząco wpływa na jej twórczość. Na jej zdjęciach widać jej wyjątkowe zainteresowanie człowiekiem. Nierozłączną częścią twórczości artystki są jej podróże. Na wystawie można zobaczyć zdjęcia kobiet z różnych części świata. Fotografka zestawia reportażowe zdjęcia kobiet z Kenji, Maroka, Kuby i Indonezji z portretami kobiet z Europy. Opowiada nam o różnorodności kulturowej, jednocześnie pokazując siłę i piękno kobiecości. Każda z uchwyconych aparatem pań demonstruje swoją wyjątkowość. 18 czarno-białych fotografii opowiadających różne historię, jednak tworząc wspólną opowieść, o tym kim jest kobieta i czym jest kobiecość.

Wystawę można podziwiać do 17 stycznia 2021 roku na błoniach MOKu, ale można też online. Wirtualny spacer z Gosią Biniek jest dostępny na You Tubie (link tutaj). Zapraszamy również na wydarzenie oraz fan page „Po prostu Kobieta/ Just a Woman” na Facebooku.

Wystawa została sfinansowana przez Fundusz Wspierania Kultury.