Kontenery do wymiany

Autor: , Osiedle: Sadul Data: .

Osiem kontenerów tworzących jedną całość stoi przy ul. Lucer­ny 110 od 1995 roku. W rzeczywistości kontenery są jeszcze starsze, bo zostały nabyte przez sadulski samorząd 3 lata wcześniej, ale stały w innej lokalizacji. Do dnia dzisiejszego obiekt ten stanowi siedzibę Rady Osiedla Sadul. Tutaj też odbywają się poszczególne wybory powszechne.

W pierwszych latach funkcjonowania kontenery były regularnie remontowane. W 1996 rok do kontenerów doprowadzono wodę poprzez wykonanie wierconej studni i zamontowanie pompy. Zamontowano też kraty w oknach. W 1997 roku wykonano niwelację terenu, posadzono ozdobne krzewy, wykonano chodnik, wyremontowano drzwi. Kilka lat później tuż obok urządzono ogródek jordanowski.

Kontenery, delikatnie rzecz ujmując, swoją świetność mają już jednak dawno za sobą, a po ogródku jordanowskim dawno już nie ma śladu (cały teren jest mocno zachwaszczony). W środku hydrofor jest już od dawna niesprawny, co wyłączyło z użytkowania toaletę, a linoleum na posadzce nieco się lepi.

Mieszkańcy zwracają uwagę już od dawna na to, że należałoby ten obiekt gruntownie wyremontować lub wymienić na nowy, tym bardziej, że stoi w tak reprezentacyjnym miejscu. Dzielnicowi włodarze proponowali dotychczas jednak tylko likwidację kontenerów, bez pomysłu na to gdzie mieliby się wtedy spotykać i głosować mieszkańcy osiedla.