Przyszły kierowca rajdowy

W czasach kiedy większość naszych latorośli spędza większość wolnego czasu przed ekranami komputerów i smarfonów, warto przedstawić kogoś, kto ma prawdziwą pasję.

Aleksander Horodyński to 13-latek z Wawra, uczeń VII klasy Szkoły Podstawowej nr 138 im. Józefa Horsta na ul. Pożarskiego w Międzylesiu, którego pasją jest motoryzacja. W wyścigach kartingowych bierze udział od 2019 roku. Mimo częstych treningów i wyjazdów na zawody jest bardzo dobrym (średnia ocen 5,21) i aktywnym społecznie uczniem – w bieżącym roku szkolnym pełni funkcję Przewodniczącego Samorządu Klasowego.

Aleksander od najmłodszych lat próbował swoich sił w różnych dyscyplinach sportu, aż pojechał na koloniach na tor kartingowy i tak narodziła się jego miłość do tego sportu. Rok jeździł na hali, potem przesiadł się na tor zewnętrzny, zdał licencję i przyszła kolej na pierwsze wyścigi.

Starty rozpoczął w Rundzie Rotax Max Challenge Poland w najmłodszej kategorii Micro. W roku 2022 zakończył sezon na 5 miejscu w Klasyfikacji Generalnej Polski Rotax Max Challenge Poland w kategorii Juniorskiej oraz na 4 pozycji w Klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski w kategorii Senior, jako najmłodszy z zawodników.

W czerwcu 2022 r. zadebiutował w Rotax Central Eastern Europe Challenge na torze w mieście Bruck (Austria), gdzie miał szansę skonfrontować się z nastoletnimi kierowcami z całego świata.

Aleks należy do Automobil Klub Rzemieślnik. Oprócz treningów na torze, odbywa codzienne treningi ogólnorozwojowe, kickbokserskie, rehabilitację. Marzy o tym, by zostać kierowcą rajdowym. Pierwszy krok już w tym kierunku został zrobiony, w ostatni weekend października 2022 Aleks zdał egzamin na licencję BC Junior, dzięki czemu zyskał uprawnienia do startów w wyścigach torowych, górskich, rallycross i autocross.

Każdy dzień młodego sportowca jest wypełniony po brzegi, ale Aleks jest dobrze zorganizowany, ambitny i z uporem zmierza do wytyczonego celu. Mimo nieobecności spowodowanych treningami i zawodami, systematycznie nadrabia szkolne zaległości. Jego ulubionym przedmiotem, poza wf-em, jest matematyka. Nieustannie doskonali też swoje umiejętności z j. angielskiego.

Trzymamy kciuki za dalsze osiągnięcia i sukcesy Aleksandra.