Nowa Szkoła, Przedszkole i Żłobek

Autor: , Osiedle: Nadwiśle Zerzeń Data: . Otagowany jako: , , , , , , , , , ,

Prawdopodobnie firma PPUH Vitaro Wojciech Jędrzejczyk   zaprojektuje nowy zespół przedszkolno – szkolny u zbiegu ulic Cyklamenów, Skalnicowa i Trakt Lubelski. Zwycięzca przetargu po podpisaniu umowy będzie miał 270 dni na skompletowanie i złożenie w Urzędzie Dzielnicy Wawer  dokumentacji potrzebnej do rozpisania przetargu na roboty budowlane, które są zaplanowane na przyszły rok.

Nowy kompleks będzie się składał z Przedszkola , Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.  Przedszkole będzie składało się z 5 oddziałów, każdy dla 25 dzieci. Maksymalnie nowa placówka przyjmie 130 dzieci.

Szkoła Podstawowa będzie składała się z 12 oddziałów, każdy dla 25 dzieci.  Maksymalnie placówka przyjmie 327 dzieci.

Gimnazjum składać się będzie z 6 oddziałów, każdy dla 27  osób . Maksymalnie placówka przyjmie 187 dzieci.

Placówka będzie miała pełnowymiarową sale gimnastyczną [ 36m/18m], świetlicę , stołówkę obsługiwaną przez catering.

Każda sala i pracownia lekcyjna będzie posiadała komputer dla nauczyciela z oraz 3 stanowiska komputerowe dla uczniów z dostępem do internetu.

W placówkę znajdzie się też miejsce na mediatekę .

To nie koniec dobrych informacji . Dzisiaj ogłoszono przetarg na sporządzenie dokumentacji projektowej na budowę Żłobka przy ulicy Trakt Lubelski.

Nowa placówka będzie znajdowała się bardzo blisko planowanej szkoły na działce między nowym parkingiem hotelu Hilton a przedłużeniem ulicy Peonii do Traktu Lubelskiego naprzeciwko przystanku Ośrodek Szkoleniowy [ kierunek Wiatraczna].

Wykonawca na sporządzenie dokumentacji będzie miał 330 dni od podpisania umowy.

Nowy żłobek przyjmie 150 dzieci w wieku od 1 do 3 lat.

Będzie to budynek dwukondygnacyjny.

Oba budynki będą podłączone do wszystkich mediów miejskich.

Budowa nowego zespołu przedszkolno – szkolnego rozpocznie się w przyszłym roku. Planowanie zakończenie budowy to koniec 2016 roku.

Z kolei żłobek budowany będzie w latach 2016/17.

Jak już informowaliśmy wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na projekt przebudowy Traktu Lubelskiego na odcinek obejmujący również rejon nowych placówek. Planowana przebudowa to 2016 rok. Więc rejon  kompleksowo zmieni się.

Co prawda opisywane inwestycje oświatowe i żłobek powstaną w sąsiednim osiedlu Nadwiśle jednak rejonizacja nowej szkoły  będzie obejmowała też  część osiedla Zerzeń. Nowy zespół odciąży więc Szkołę Podstawową numer 109 na ulicy Przygodnej 2.