Jest kasa na poszerzenie Wału

Autor: , Osiedle: Nadwiśle Data: . Otagowany jako: , , , ,

Niestety już taki los osiedla Nadwiśle, że docelowo poprzecinane będzie tranzytowymi ciągami komunikacyjnymi: projektowaną Południową Obwodnicą Warszawy (POW), Traktem Lubelskim, planowaną obwodnicą Błot i Wałem Miedzeszyńskim. Ta ostatnia arteria będzie niedługo poszerzona do przekroju 2×2 od jej  zbiegu z ul. Trakt Lubelski do planowanego węzła z POW. Węzeł POW będzie się natomiast rozciągał dalej na południe, aż do ul. Czarnuszki.

W tym tygodniu miasto Warszawa poinformowało, iż uzyskało potwierdzenie dofinansowania poszerzenia Wału Miedzeszyńskiego w 85%, gdzie całkowity koszt tej inwestycji to ok. 47 mln zł.

Zgodnie z informacją dzielnicy Wawer: „obecnie  powstaje koncepcja drogi – podobnie jak na wcześniejszym odcinku, ulica będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, drogi lokalne, obustronne chodniki, drogi rowerowe. Poszerzona ulica skomunikuje tę część Warszawy z południową obwodnicą Warszawy (S2) przygotowaną do budowy przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad;  węzeł na skrzyżowaniu powstanie w ramach kontraktu GDDKiA na budowę POW. W odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców w projekcie przebudowy zostaną uwzględnione propozycje Zarządu Dzielnicy zmierzające do: ograniczenia zajątości terenu w rejonie skrzyżowania z ul. Przewodową, zwężenia szerokości projektowanej zachodniej jezdni serwisowej i wprowadzenia ruchu autobusowego z jezdni serwisowej na jezdnie główne w rejonie ul. Sitowie (doprojektowanie skrzyżowania).