Trakt Lubelski w Nadwiślu nie może dłużej czekać

Autor: , Osiedle: Nadwiśle Data: . Otagowany jako: , , , , ,

Ulica Trakt Lubelski została do tej pory wyremontowana tylko na odcinku od ulicy Klimontowskiej do ulicy Zwoleńskiej (niezgodnie zresztą z wcześniejszymi zapowiedziami iż powstaną przy okazji co najmniej ścieżka rowerowa i zatoki autobusowe) . Na pozostałych odcinkach Traktu Lubelskiego stan tej ulicy jest fatalny i wymaga pilnej poprawy. Czy w najbliższym czasie są szanse na to, aby ulicą Trakt Lubelski można było w całości normalnie przejechać? I co z odcinkiem tej ulicy w osiedlu Nadwiśle?

Na temat Traktu Lubelskiego na odcinku od Płowieckiej do Klimontowskiej nic konkretnego nie wiadomo. Pojawiła się tylko niesprawdzona informacja, iż odcinek ten miałby być tylko frezowany przez Zarząd Dróg Miejskich. Poprosiłem w związku z tym ZDM o potwierdzenie takiej informacji.

Trakt Lubelski na odcinku od Zwoleńskiej do Borowieckiej będzie wykonany jak należy. Tzn. poszerzony zostanie pas drogowy i najprawdopodobniej ulica na tym odcinku będzie wyglądała jak należy. W dniu 25.08.2015 wybrany został projektant, firma Polska Inżynieria Sp. z o.o z Warszawy, która ma 12 miesięcy na wykonanie dokumentacji. Jest zatem realne, iż w 2017 roku ulica Trakt Lubelski na tym odcinku zostanie gruntownie przebudowana. Do potwierdzenia jest jeszcze informacja, iż na tym odcinku powstanie również ścieżka rowerowa.

Najmniej dzieje się z odcinkiem Traktu Lubelskiego w całości zlokalizowanym w osiedlu Nadwiśle tj. od ulicy Borowieckiej do ulicy Wał Miedzeszyński. Na tym odcinku nie ma nawet kanalizacji sanitarnej. Stan tej ulicy jest jednak taki, że nie może ona czekać na budowę kanalizacji w tym miejscu, która planowana jest dopiero na 2019 rok. Wymagane jest pilne frezowanie tego odcinka. Złożyłem w tej sprawie stosowną interpelację.