Czy zdążą z kanalizacją w ulicy Wiązanej?

Autor: , Osiedle: Zerzeń Data: . Otagowany jako: , , , ,

W najbliższych latach wybudowana ma zostać od nowa ulica Wiązana wraz z chodnikiem na całej długości tj. od ul. Zwoleńskiej do ul. Lebiodowej. Oczywistością jest, że przed budową samej ulica należy wybudować niezbędne media w tej ulicy, w tym m.in. sieć kanalizacyjną.

Sieć kanalizacyjna w ulicy Wiązanej podzielona została na dwie części: pierwszą część, dla której odbiornikiem będzie istniejąca sieć kanalizacyjna w ulicy Zwoleńskiej i druga część, dla której odbiornikiem będzie projektowana sieć kanalizacyjna w ulicy Kombajnistów.

Spółka MPWiK rozpoczęła procedury związane z budową kanalizacji dla tej pierwszej części. I tak w zeszłym tygodniu opublikowane zostało na stronach internetowych Urzędu Dzielnicy Wawer Zawiadomienie z 20.08.2015 o wszczęciu postępowania w sprawie budowy kanalizacji w ulicy Wiązanej. Na poniższym rysunku zaznaczyłem jasnoniebieskim kolorem wszystkie działki wymienione w tym zawiadomieniu:

Wiazana_kanalizacja_czesc1

To właśnie na tych działkach sieć kanalizacyjną wybuduje MPWiK. Zapraszam do zapoznania się.

Odnośnie tej drugiej części kanalizacji w ulicy Wiązanej – trwają właśnie prace projektowe związane z siecią kanalizacyjną w ulicy Kombajnistów i odchodzącą od kolektora w ulicy Trakt Lubelski.

Miejmy tylko nadzieję, że MPWiK zdąży z budową kanalizacji przed budową ulicy przez dzielnicę Wawer. Na dzień dzisiejszy zarówno MPWiK, jak i Zarząd Dzielnicy Wawer potwierdzają, iż najpierw powstanie kanalizacja i dopiero potem zostanie wybudowana droga.