Co z parkowaniem przy Klubie Kultury Zastów?

Autor: , Osiedle: Zerzeń Data: . Otagowany jako: , , , , ,

Po wybudowaniu kanalizacji ściekowej w ulicy Lucerny na odcinku od Traktu Lubelskiego do Mydlarskiej trwają jeszcze prace związane z budowaniem poszczególnych przyłączy oraz prace porządkowe przed planowanym odtworzeniem nawierzchni tej ulicy. W ramach tych prac porządkowych zadbano o teren pomiędzy jezdnią a chodnikiem. Nie została tam co prawda zasiana jeszcze trawa, ale teren jest ładnie zgrabiony.

Wiazana_kanalizacja_czesc1

I tu pojawił się duży problem. Nie ma bowiem teraz miejsca do parkowania przy Klubie Kultury Zastów. Ten teren pomiędzy jezdnią a chodnikiem służył przez lata jako parking klubu kultury. Teraz jest tam chaos. Samochody nie chcąc wjeżdżać na ten uporządkowany teren zatrzymują się na jezdni, po drugiej stronie ulicy oraz na ciągle przepełnionym parkingu przy sąsiednim sklepie spożywczym. Stwarza to zagrożenie dla ruchu, a możliwość korzystania z zajęć klubu kultury okupiona jest teraz stresem związanym z parkowaniem.

Wiazana_kanalizacja_czesc1

Nie ma innego wyjścia – teren pomiędzy jezdnią a chodnikiem, na wysokości klubu kultury musi służyć jako parking. Poprosiłem Zarząd Dzielnicy Wawer o pilne przywrócenie możliwości parkowania wzdłuż ulicy Lucerny na wysokości Klubu Kultury Zastów oraz docelową realizację miejsc parkingowych w tym miejscu w ramach odtworzenia nawierzchni po budowie kanalizacji w ulicy Lucerny lub w ramach planowanego na rok bieżący remontu chodnika po północnej stronie ulicy Lucerny (patrz wpis: Modernizacja chodnika po północnej stronie Lucerny jeszcze w tym roku).