Linia 142 powinna kursować częściej

Autor: , Osiedle: Zerzeń Data: . Otagowany jako: , , , , ,

Jeśli chodzi o komunikację miejską to Wawer w dalszym ciągu traktowany jest jak dalekie peryferia podmiejskie. Żadnych linii tramwajowych, niezbyt dużo linii autobusowych, a i te istniejące kursują niezbyt często. Dobrym przykładem potrzebnej, ale zbyt mało widocznej linii autobusowej jest linia 142.

Autobusowa linia komunikacji miejskiej nr 142 kursuje z pętli Aleksandrów w dzielnicy Wawer, poprzez osiedla Falenica, Miedzeszyn, Nadwiśle , Zerzeń do pętli Wiatraczna w dzielnicy Praga Południe. Obecnie linia ta kursuje z bardzo małą częstotliwością, bowiem tylko co 30 minut. O ile w osiedlach Aleksandrów, Falenica i Miedzeszyn linia 142 skoordynowana jest z linią 115, co daje ich wspólną częstotliwość kursowania na poziomie 15 minut, o tyle w osiedlach Nadwiśle oraz Zerzeń, tj. na całym odcinku ul. Trakt Lubelski pozostaje bardzo mała częstotliwość kursowania linii autobusowych. Szczególnie widoczne jest to na odcinku Traktu Lubelskiego od ulicy Lucerny do ulicy Płowieckiej, gdzie linia 142 jest najczęściej kursującą linią – oprócz niej kursuje tutaj linia nr 702 co 60-90 minut oraz linia 305 co 60 minut.

Ulica Trakt Lubelski zdecydowanie potrzebuje częstszego kursowania linii autobusowej. Na tym odcinku trasy linia 142 mija domy komunalne przy ul. Trakt Lubelski 351 i 353 (3 piętrowe budynki wielorodzinne), a w zasięgu dojścia znajdują się zabudowa wielorodzinna przy ulicy Klimontowskiej. Mieszkańców osiedla Zerzeń przybywa zresztą po trochu w niemal każdej jego części.