Siłownia w lesie przy Lucerny – czy wystarczająco użytkowa?

Autor: , Osiedle: Zerzeń Data: . Otagowany jako: , ,

Stosunkowo niedawno w lesie przy ulicy Lucerny i ulicy Trakt Lubelski, na pięknej polanie, powstała leśna siłownia plenerowa. Urządzenia te zostały wybudowane jako realizacja zwycięskiego projektu budżetu partycypacyjnego pn „Budowa siłowni pod chmurką” w obszarze Zerzeń na 2016 rok. Dochodzą do mnie sygnały niezadowolenia z realizacji tej siłowni jako drewnianych instalacji w miejsce tradycyjnej siłowni plenerowej. Oto przykłady takich sygnałów:

„Wg projektu miała być to normala siłownia ( taka jak np. w osiedlu „Las” ). Tymczasem powstała siłownia z bali, która może służyć jedynie do ćwiczeń typu podciąganie itp. Nawet młode osoby nie wiedzą jak z tego korzystać. Siłownia moim zdanie to pieniądze wyrzucone w błoto. Czy może Pan wyjaśnić kto wpładł na taki pomysł i dlaczego powstała siłownia inna niż była w projekcie. Wiem, że już nic na to nie poradzimy ale mam wrażenie że zostaliśmy trochę oszukani.

W projekcie były wymienione sprzęty jakie miały być w tej siłowni , a stan faktyczny jest całkiem inny. Projekt opiewał na 55 tys złotych , nie sadzę żeby ta siłownia tyle kosztowała ( ciekawi mnie co stao się z resztą funduszy ). Miałam nadzieję, że wreszcie w naszej okolicy powstanie coś dla mieszkańców ale niestety myliłam się . Moi rodzice są emerytami i też by chętnie ćwiczyli ale nie na takich sprzętach. Zeby tam ćwiczyć trzeba być bardzo silnym i wysportowanym.

Zapytam urzędników o kosztorys tej siłowni oraz o to dlaczego ta siłownia została zrealizowana w taki sposób – być może są konkretne podstawy prawne związane z tym, że na terenie lasu mogą powstawać tylko takie drewniane urządzenia.

Co Państwo o tym sądzicie – da się z tej siłowni korzystać?

2016_07_14_silownia_Lucerny_7 2016_07_14_silownia_Lucerny_6 2016_07_14_silownia_Lucerny_5 2016_07_14_silownia_Lucerny_4 2016_07_14_silownia_Lucerny_3 2016_07_14_silownia_Lucerny_2 2016_07_14_silownia_Lucerny_1 2016_07_14_silownia_Lucerny_8