Dobry moment na przygotowanie budowy Lebiodowej

Autor: , Osiedle: Zerzeń Data: . Otagowany jako: ,

Ulica Lebiodowa w chwili obecnej jest dość mocno uczęszczaną ulicą. Bezpośrednia okolica ulicy Lebiodowej jest stosunkowo szybko zabudowywana, co zdecydowanie zwiększyło znaczenie tej ulicy w ostatnich latach. Ulica ta służy również do komunikacji ponadosiedlowej tj. łączy ze sobą osiedle Zerzeń i osiedle Sadul. Lebiodowa jest jednocześnie niezwykle wąską ulicą – nie jest możliwe wyminięcie się dwóch samochodów na tej ulicy bez zatrzymania pojazdu i zjechania na nieutwardzone pobocze. Z uwagi na brak chodnika piesi przemieszczają się tu po jezdni, ryzykownie ustępując przejeżdżającym samochodom.

Aktualnie trwa budowa sieci kanalizacyjnej w ulicy Lebiodowej, a jej planowane zakończenie to połowa 2017 roku. Jest to najlepszy moment na rozpoczęcie procesu przygotowania takiej inwestycji, tak aby jej realizacja nastąpiła niedługo po budowie niezbędnych mediów w pasie drogowym.

W tym roku do Lebiodowej dociągnięta zostanie również ulica Wiązana, co dodatkowo może zwiększyć ruch w tej ulicy.

To bardzo dobry moment na zarezerwowanie środków finansowych w Wieloletniej Prognozie Finansowej m.st. Warszawy na budowę ulicy Lebiodowej oraz na rozpoczęcie procesu przygotowania takiej inwestycji.