Opóźnienia w planowanych przebudowach Traktu Lubelskiego

Autor: , Osiedle: Zerzeń Data: . Otagowany jako: , , , , , , ,

Niezliczoną liczbę razy przypominaliśy urzędnikom o tym, jak pilnie potrzebne jest gruntowne wyremontowanie Traktu Lubelskiego na dwóch odcinkach – od Płowieckiej do Klimontowskiej i od Zwoleńskiej do Borowieckiej.

W sprawie tego pierwszego odcinka Traktu Lubelskiego (Płowiecka – Klimontowska) ciągle jesteśmy informowani, iż taki remont nastąpi po tym, jak Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) wybuduje na tym odcinku odcinki kanalizacji od kanału głównego do granic nieruchomości prywatnych. Problem polega na tym, że MPWiK swoją inwestycję miało zakończyć do końca 2017 roku, a w styczniu tego roku Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) informuje, że według ich wiedzy MPWiK zakończy tę inwestycję dopiero w 2018 roku.

Ten drugi odcinek Traktu Lubelskiego (Zwoleńska – Borowiecka) ciągle jest projektowany. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych (ZMID) przewidywał pierwotnie, że to projektowanie zakończy się do końca 2016 roku. W styczniu tego roku ZMID w piśmie do mieszkańców, informuje już, iż owo projektowanie zakończy się w II kwartale 2017 roku, a planowany termin rozpoczęcia robót budowlanych to III kwartał 2017 roku. Kilka dni temu ZMID opublikował jednak wykaz planowanych przetargów w bieżącym roku, gdzie ogłoszenie przetargu na wykonawcę prac budowlanych na Trakcie Lubelskim na tym odcinku przewidywane jest na IV kwartał 2017 roku – rozpoczęcie robót nie wystartuje zatem w bieżącym roku.

I tak oto powolutku, powolutku, niezbędne „na wczoraj” inwestycje na Trakcie Lubelskim przesuwają się w czasie. Pozostaje mieć nadzieję, że urzędnicy zechcą przeprowadzić te inwestycje przed wyborami samorzadowymi w 2018 roku. Choć i to niepewne.