Pierwszy numer Gazety Wawerskiej

Z ogromną radością przekazujemy w Państwa ręce pierwszy numer Gazety Wawerskiej, którą będziemy tworzyć specjalnie dla wszystkich tych, którym Wawer jest bliski. Zależy nam, aby nasz miesięcznik integrował mieszkańców dzielnicy, a także stanowił źródło wiedzy o tym, co dzieje się na tym pięknym terenie.

Z ogromną radością przekazujemy w Państwa ręce pierwszy numer Gazety Wawerskiej, którą będziemy tworzyć specjalnie dla wszystkich tych, którym Wawer jest bliski. Zależy nam, aby nasz miesięcznik integrował mieszkańców dzielnicy, a także stanowił źródło wiedzy o tym, co dzieje się na tym pięknym terenie.

W pierwszym numerze mamy przyjemność przedstawić się Państwu oraz podzielić się naszą pasją związaną z Wawrem. To jest nasz teren, miejsce z którym jesteśmy szczególne związani, którego problemy są nam bliskie, bo tu żyjemy. Tu jako dzieci zjeździliśmy na rowerze każdy skwerek, siedzieliśmy na drzewach, znaliśmy każdy kąt. Teraz często z rozrzewnieniem mówimy swoim dzieciom, kiedyś na lody to się chodziło tu i tu, a tam rosło takie drzewo, na którym lubiliśmy siedzieć.

We wrześniowym numerze chcieliśmy zaprezentować kilka tematów, które mają związek ze szkołą. Każdy z nas był kiedyś uczniem. Mam nadzieję, że z zainteresowaniem przeczytacie Państwo wywiad o tym, co kiedyś znaczyło być uczniem, oraz jakie nastroje towarzyszą obecnie dzieciom i rodzicom szykującym się na nowy rok szkolny. To bardzo ważny czas w wielu rodzinach. To też czas wspomnień dla tych, którzy do szkoły już dawno nie chodzą. Czy są to miłe wspomnienia? Fajnie było być dzieckiem. Zaprezentujemy również przegląd nowych inwestycji oświatowych realizowanych przez dzielnicę Wawer. I ciekawostkę – pokażemy budynki, które dawniej pełniły funkcje oświatowe. Zastanowimy się nad ofertą zajęć dodatkowych, jakie są dostępne na naszym terenie – czy warto zapisać się na angielski lub naukę gry na instrumencie? Przyjrzymy się sytuacji na drogach i spróbujemy wskazać rozwiązania, które pomogą nam zdążyć na czas do pracy i szkoły. Czasami potrzeba naprawdę niewiele, żeby wszystkim nam było łatwiej. Będziemy starali się pisać i dla pieszych, i dla kierowców. Brać pod uwagę jak najwięce opinii, tylko takie podejście do tematu ma sens. W kolejnych numerach możecie się Państwo spodziewać rzetelnych informacji o stanie zaawansowania inwestycji w Wawrze, chcemy być najbliżej, jak się da. Planujemy również pokazywać różne punkty widzenia, aby łatwiej było ocenić czy zmiany jakie zachodzą w naszym otoczeniu mają więcej wad czy zalet.

Zapraszam serdecznie do lektury.