Podpisy w sprawie kanalizacji

Brak dostępu do miejskiej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej to wciąż realny problem dla wielu mieszkańców stolicy. W dzielnicy Wawer niektórzy mieszkańcy będą czekać na te przybytki współczesnej cywilizacji jeszcze wiele lat.

Miejska spółka odpowiedzialna za budowę wodociągów i kanalizacji w swoich zamierzeniach inwestycyjnych planuje wybudować podziemną infrastrukturę we wszystkich zgłoszonych przez dzielnicę ulicach do 2025 roku. Praktyka jest jednak taka, że plan ten jest corocznie aktualizowany i większość ulic jest permanentnie odsuwana w czasie na kolejne lata.

Społecznicy ze Stowarzyszenia Razem dla Wawra pod hasłem „Pozbądźmy się szambiarek z naszej dzielnicy” rozpoczęli na stronie internetowej www.kanalizacjadlawawra.pl zbiórkę podpisów pod petycją w sprawie przyśpieszenia prac związanych z budową kanalizacji w największej dzielnicy Warszawy. Twierdzą, że bez zdecydowanego nacisku na władze Warszawy nic się w sprawie tempa rozbudowy sieci kanalizacyjnej w Wawrze nie zmieni, a większość środków inwestycyjnych miasta będzie w dalszym ciągu kierowana do centralnych dzielnic miasta.

Strona internetowa z petycją w sprawie przyśpieszenia budowy kanalizacji

W treści petycji stowarzyszenie wnioskuje o intensyfikację prac związanych z rozwojem sieci kanalizacyjnej na terenie dzielnicy Wawer, co najmniej w takim zakresie, który pozwalałby na realizację tych sieci zgodnie z harmonogramem przedstawionym w aktualnym planie inwestycyjnym Spółki MPWiK. Czyli do 2025 roku.

Pierwszego dnia pod petycją podpisało się ponad 160 osób. Każdy podpis to dodatkowe argumenty w sprawie przyśpieszenia budowy kanalizacji. Większość podpisujących się pod petycją traktuje konieczność pilnej budowy kanalizacji jako oczywistość, zwracając uwagę na fakt, że mamy już XXI wiek.