Wiosna tuż tuż

Jak na porę wiosenną przystało wszystko budzi się do życia. My też. Liczba listów, wiadomości i telefonów jaką od Państwa otrzymujemy w ostatnim czasie jest naprawdę zdumiewająca. Za wszystkie serdecznie dziękujemy i od razu przepraszamy za to, że nie jesteśmy w stanie podejmować od razu wszystkich otrzymanych propozycji tematów i za to, że nie publikujemy wszystkich otrzymywanych tekstów. Nie wszystkie zresztą nadają się do publikacji z uwagi na to, że odbiegają czasem mocno od tego o czym chcemy pisać w pierwszej kolejności, czyli od spraw wawerskich. Za każdy kontakt serdecznie dzię­kujemy. To naprawdę bardzo miłe i cenne kiedy poszczególni autorzy tekstów pre­zentowanych na łamach Gazety Wawerskiej otrzymują informacje zwrotne od Czytelników.

W bieżącym numerze, jak przystało na wiosenną porę, proponujemy Państwu wiele nowych tematów. Odkryliśmy piękną mozaikę w Marysinie Wawerskim, piszemy o wawerskich Miejscach Aktywności Lokalnej, staramy się zrozumieć przyczyny zapowiadanego strajku nauczycielskiego i odkrywamy kolejny wawerski świdermajer. Jak zawsze poruszamy też sprawy poszczególnych wawerskich osiedli. Wprowadzamy także kącik ogrodnika, wszak przydomowych ogrodów w naszej dzielnicy jest wiele.

Trochę mniej tym razem piszemy o wawerskich problemach. To tak, aby nie przytłaczać Państwa malkontenctwem już na samym początku wiosny. Będzie jeszcze na to czas.
Wspomnę tylko o jednym, wciąż nierozwiązanym, a wciąż jednym z głównych wawerskich problemów. Smog, wskutek jego sezonowości, przestanie za moment nam prze­szkadzać w codzienności, ale to nie oznacza, że na czas wiosenno – letni, można o nim zupełnie zapomnieć. W poniedziałek,

25 marca br. o godz. 17:30 w Wa­werskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej odbędzie się spotkanie z Justyną Glusman, Koordynator ds. Zrównoważonego Rozwoju i Zieleni w stołecznym ratuszu, która odpowiada za politykę walki ze smogiem. Zaprezentowany zostanie wawerski program rozprawie­nia się ze smogiem oraz program dofinansowania wymiany pieców prywatnych. Dowiemy się kiedy dokładnie wymienione zostaną w końcu wszystkie kopciuchy w lokalach komunalnych oraz jaka jest per­spektywa pozbycia się kopciuchów z domostw prywatnych.

W każdym razie w dalszym ciągu wraz z nadejściem wiosny jakość powietrza w Wawrze diametralnie się poprawia. Pocieszyć można się tym, że najbliższa wiosna kończąca sezon smogowy tuż tuż…