Dom na ul. Jagody 9/11

Parterowy domek, ledwo widoczny spomiędzy obstawiających parkan bzów w kolorach lila/wrzos, nie daje się łatwo zauważyć. Gdyby nie znalazł się na krótkiej liście gminnej ewidencji zabytków, zapewne nigdy bym na ulicę Jagody nie dotarł. Udało się, ale na tym koniec. Nie znam historii tego drewniaka. Wiem tylko, że w falenickich letniskach, obok pensjonatów i czynszówek na wynajem, takie proste parterowe domki z doklejonymi werandami były bardzo popularne. Tym bardziej cieszy, że ten na ul. Jagody trwa w dobrym zdrowiu i że jest zamieszkały.


W lutym 2018 r. rozpoczęliśmy w Gazecie Wawerskiej cykl publikacji dotyczących spuścizny E.M.Andriollego na terenie dzielnicy Wawer. W każdym kolejnym egzemplarzu naszego czasopisma znajdziecie Państwo inny budynek, prezentowany w formie akwareli/rysunku Będziemy wybierali obiekty niekoniecznie w najlepszym stanie, ale zawsze drewniane, wciąż istniejące, wyłącznie z Wawra. Możecie sami typować do publikacji konkretne obiekty: p.grzegorczyk@ gazetawawerska.pl najlepiej z jakimś opisem, historią związaną z budynkiem lub/oraz z działką na której stoi. Dzisiaj prezentujemy – już osiemnasty z kolei, modrzewiowy świdermajer z Radości znajdujący się od 22 września 2017r. na liście wojewódzkiej ewidencji zabytków.

Autor akwareli:
Radosław Maciej Kakareko – absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, gdzie doskonalił warsztat studiując m.in. rysunek i malarstwo, członek Związku Artystów Polska Sztuka Użytkowa. Tematem wiodącym jego akwareli jest architektura i pejzaż miejski – głównie Wenecji i Białegostoku (jego rodzinnego miasta). Maluje również portrety i martwe natury. Facebook: R.Kakareko.akwarele