Więcej wysiłku z przerwą na Święta

Minął właśnie rok od powołania w Radzie Dzielnicy Wawer nowej, innej niż w latach wcześniejszych, większościowej koalicji, składającej się z radnych Razem dla Wawra i radnych Koalicji Obywatelskiej. Pomyślałem sobie, że warto byłoby ten rok jakoś podsumować i podzielić się z Państwem refleksjami na temat funkcjonowania koalicji. Niemal od razu zdałem sobie sprawę z tego, że pomysł to może i dobry, ale niezwykle trudny do realizacji.

No bo z jednej strony nie wypada mi się skupiać na tych sprawach, które w koalicji trzeszczą. Nie mogę opisywać sporów jakie toczymy, przypominać wszystkich pożarów, które ugasiliśmy czy też punktować nieprawidłowości jakie odkryliśmy i cały czas odkrywamy po poprzedniej kadencji samorządowej – współkoalicjant mógłby wtedy bowiem pomyśleć, że podkopuję naszą bieżącą współpracę.

Z drugiej strony nie mogę też napisać, że wszystko w koalicji działa idealnie, a Wawer przez to jest krainą mlekiem i miodem płynącą. Wiele spraw idzie w dobrym kierunku, ale twierdząc, że jest tylko wspaniale oszukiwałbym sam siebie i wszystkich mieszkańców.

W tym krótkim i nieskładnym quasi-podsumowaniu nie będzie zatem żadnych konkretów. Przyjdzie jeszcze oczywiście na to czas. Mogę co najwyżej zapewnić o tym, że dajemy z siebie wszystko, aby ze współpracy koalicyjnej wyrosły dojrzałe owoce. Przed nami kolejne miesiące bardzo intensywnych działań w różnych obszarach.

Redagując grudniowy numer Gazety Wawerskiej też się napracowaliśmy. Może to trochę nieskromnie zabrzmiało, ale mamy jednak ponownie 20 stron, a na nich wiele interesujących tekstów dotyczących naszej najbliższej okolicy. Piszemy o wawerskich lasach, zamartwiając się przy tym o przyszłość ośmiohektarowego lasu w Aninie, podsumowujemy zakwalifikowanie jednego z osiedlowych układów urbanistycznych jako zabytku, zabiegamy o przejście dla pieszych przy przedszkolu, odkrywamy kolejne meandry bogatej historii Wawra, a nawet polecamy książki pod choinkę (głównie dla ogrodników, ale jednak). Zapraszam Państwa do lektury.

Czas związany z zakończeniem kalendarzowego roku i przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia od wielu z Nas wymaga dodatkowego wysiłku i wytężonej pracy. Życzę Państwu, i sobie zresztą też, abyśmy chociaż w same Święta Narodzenia Pana Jezusa potrafili się zatrzymać, odpocząć i poświęcić więcej czasu drugiemu człowiekowi. Święta to bowiem idealny czas, aby oderwać się od pracy i codziennych spraw i choć trochę zapomnieć o tym co niedobre. Zwolnijcie Państwo i nacieszcie się sobą, smacznym jedzeniem i prezentami znalezionymi pod choinką. Radosnych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych wiary, nadziei i miłości!

Na Nowy Rok życzę Państwu w pierwszej kolejności podejmowania takich postanowień noworocznych, z których nie trzeba będzie rezygnować już pod koniec stycznia. Życzę zatem właśnie wytrwałości w dążeniu do celów, wielu sił, odwagi, dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności na cały 2020 rok. Do siego roku!