Zamykają ulice w związku z budową POW

W związku z budową Południowej Obwodnicy Warszawy, od piątku 27 października ok. godz. 12:00 wchodzi w życie nowa organizacja ruchu dla kilkunastu ulic leżących na wschód od ul. Patriotów i na zachód od ul. Izbickiej.

Autor: , Osiedle: Aleksandrów Falenica Miedzeszyn Nadwiśle Radość Data: . Otagowany jako:

W związku z budową Południowej Obwodnicy Warszawy, od piątku 27 października ok. godz. 12:00 wchodzi w życie nowa organizacja ruchu dla kilkunastu ulic leżących na wschód od ul. Patriotów i na zachód od ul. Izbickiej. Zaskakujące jest to, że nie są publicznie dostępne szczegóły tej zasadniczej dla funkcjonowania trzech wawerskich osiedli zmiany. Urząd Dzielnicy Wawer ograniczył się do lakonicznego komunikatu o zmianach, nie informując o ich szczegółach, przekierowując zainteresowanych do wykonawców przedmiotowej inwestycji.

Rozmowa telefoniczna z firmą MP-Projekt pozwoliła na zbudowanie pełniejszego obrazu zmian, które wejdą w życie w najbliższy piątek. Otóż zamknięte dla ruchu mieszkańców zostaną odcinki następujących ulic: Sztygarów, Truskolaska, Bronisławska, Heleny Wolff, Wolna, Mszańska, Chryzantemy, Drozdowa, Żwanowiecka, Arniki, Sarny. Nowa organizacja ruchu obowiązywać będzie do 2020, ale komunikacja piesza, rowerowa i samochodowa między Falenicą, Aleksandrowem a Miedzeszynem na odcinku Patriotów – Izbicka zostanie przerwana na zawsze. Po 2020 roku do komunikacji w takiej relacji dostępny będzie jedynie wiadukt na linii Zabawna-Mszańska.

Przebieg Południowej Obwodnicy Warszawy w rejonie osiedli Miedzeszyn i Falenica