Kolejne zmiany w związku z budową POW

Już w ciągu najbliższych dni czekają nas kolejne zmiany w związku z budową Południowej Obwodnicy Warszawy na terenie dzielnicy Wawer. Czy to oznacza, że tymczasowe organizacje ruchu dla kolejnych etapów budowy zostały już zatwierdzone?

Autor: , Osiedle: Falenica Miedzeszyn Nadwiśle Radość Data: . Otagowany jako:

Już w ciągu najbliższych dni czekają nas kolejne zmiany w związku z budową Południowej Obwodnicy Warszawy na terenie dzielnicy Wawer.

W dniu 17 listopada 2017 roku o godzinie 14:00 zostanie przełożony ruch z głównej trasy Wału Miedzeszyńskiego na jezdnię tymczasową, która została wybudowana na zachód od obecnej jezdni na wysokości ulicy Podbiałowej.

Z kolei w dniu 27 listopada br. zostanie zamknięta ulica Mozaikowa na wysokości budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Ponowne otwarcie tej ulicy planowane jest na 5 listopada 2018 roku. Wtedy ruch zostanie poprowadzony przez nowy wiadukt nad trasą POW. Powstaną też jezdnie dojazdowe łączące ulicę Mozaikową z jezdniami lokalnymi POW, ścieżki rowerowe oraz nowe chodniki.

Wygląda na to, że wykonawca budowy nie czeka na zatwierdzenie przez miejskich urzędników tymczasowej organizacji ruchu lub też taka organizacja ruchu została już zatwierdzona przez miejskich urzędników, a lokalna społeczność nic o tym nie wie. Szczegóły zostaną zapewne przedstawione mieszkańcom podczas dedykowanej tej sprawie sesji Rady Dzielnicy Wawer w dniu 22 listopada br.

Roboty ziemne pod drogę technologiczną – rejon ul. Mozaikowej. Fot. GDDKiA