Dwa tygodnie utrudnień na Czecha i Trakcie Brzeskim

Dzisiaj wieczorem, tj. w sobotę 21 lipca br. ok. godz. 23:00 rozpocznie się remont głównej wylotówki z Warszawy w kierunku wschodnim. Prace potrwają dwa tygodnie.

Ul. Bronisława czecha. Fot. ZDM

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie, zakres robót przewiduje remont jezdni południowej (w kierunku granicy miasta), na odcinku do ul. Kajki do ul. Jana Pawła II. Sfrezowany zostanie stary, zniszczony asfalt. Droga otrzyma nową podbudowę i warstwę wyrównawczą z betonu asfaltowego. Jezdnia zostanie wzmocniona specjalną siatką, na której ułożone zostanie ponad 32 tys. m kwadratowych asfaltu. Roboty nie ograniczą się jedynie do jezdni. Zaplanowane zostało też uzupełnienie kruszywem pobocza, remont zjazdów, zatok i miejscowo chodników. Po zakończeniu robót odtworzona zostanie zieleń w pasie dzielącym jezdnie.

Niestety w zakresie remontu nie jest przewidziana przebudowa skrzyżowań i nowa organizacja ruchu. Nie zostanie przykładowo przebudowane skrzyżowanie ul. Bronisława Czecha i ul. Michała Kajki, gdzie potrzebne jest przedłużenie za ul. Krawiecką pasa jezdni służącego do wyjazdu z ul. Kajki prosto w ul. Kościuszkowców.

W związku z pracami zamknięta dla samochodów będzie południowa jezdnia ul. B. Czecha na odcinku od ul. M. Kajki do ul. Jana Pawła II. Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się drugą jezdnią (w kierunku centrum). Kierowcy jadący od centrum przejadą na nią przez przewiązkę przed skrzyżowaniem z ul. Kajki, a na właściwą jezdnię wrócą na skrzyżowaniu z ul. Jana Pawła II. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 5 sierpnia.

Dodatkowo, od piątku, 27 lipca do godz. 22.00 do poniedziałku, 30 lipca do godz. 4.00 zamknięta będzie również południowa strona skrzyżowania z ul. Kajki. Wyjeżdżający z ul. Kościuszkowców będą musieli skręcić w ul. B. Czecha, a ul. Kajki będzie kończyła się ślepo.