Aniński basen nieczynny do odwołania

Autor: , Osiedle: Anin Data: .

Pływalnia Anin z powodu przerwy technicznej miała być nieczynna w terminie od 18 czerwca br. do 7 lipca br.

Komunikat wawerskiego OSiR-u z dnia 11.06.2018

W przeddzień uruchomienia basenu okazało się, że pływalnia nieczynna będzie dłużej. Po trzytygodniowej przerwie, wawerski OSiR poinformował bowiem, że z powodu awarii pływalnia będzie nieczynna do odwołania. Mieszkańcy nie zostali niestety poinformowani, kiedy nastąpi ponowne uruchomienie basenu oraz jakie są powody przedłużenia jego zamknięcia.

Ale o co chodzi? W niedzielę miało być otwarcie po długiej przerwie – pyta Pani Ania. W podobnym tonie na facebookowym profilu wawerskiego OSiR-uwypowiadają się inni mieszkańcy.

Wściekła jestem bo spędzamy połowę wakacji w domu i nie można skorzystać z basenu. Dziwne ze inne baseny działają normalnie – narzeka Pani Zofia.

Pani Róża dopytuje: – Ale jak to??? Szykowaliśmy się na niedzielę. Coś poważnego?

Niestety nikt z pytających nie doczekał się odpowiedzi ze strony OSiR-u. Lapidarny komunikat „zamknięte do odwołania” przywołuje całą niesławną historię powstawania tego basenu, opisaną m.in. w artykule „O tym, jak to naprawdę z budową basenu było„.

Najwidoczniej mieszkańcy Wawra nie muszą nawet wiedzieć kiedy basen zostanie ponownie uruchomiony i co się w ogóle stało. Miejmy nadzieję, że awaria basenu nie potrwa długo, a sam basen nie będzie pochłaniał dodatkowych kosztów wynikających w dalszym ciągu z braku nadzoru nad jego budową.