Powakacyjne zmiany w komunikacji miejskiej Wawra

Wakacje, wakacje i po wakacjach. Czas więc na powroty do pracy, szkół i uczelni. Warto wiedzieć, co nas czeka w komunikacji miejskiej.

Po pierwsze kolej. Szybka Kolej Miejska oraz Koleje Mazowieckie zaoferują nam 6 kursów na godzinę w godzinach rannych, 5 kursów na godzinę po południu, a w godzinach między szczytami komunikacyj­nymi i weekend 4 kursy na godzi­nę. Wrócą kursy skrócone do stacji Falenica.

Po drugie autobusy. Z wakacji wróci linia 119 – w godzinach szczytu będzie pojawiać się co 20 minut, czyli 3 kursy na godzinę. Obsługa przez MZA Warszawa autobusami 12-metrowymi w dzień powszedni i 10-metrowymi w weekendy.

Na linii 525 pojawi się prywatny przewoźnik Egged Mobilis ze swoimi 18-metrowymi autobusami Mercedes Conecto. W weekendy również na linii 125, w nocy na wybranych kursach linii N25. Częstotliwość kursów, zarówno na linii 125 jak i 525, bez zmian.

Na marysińskiej linii 173 wrócą poranne i popołudniowe kursy co 12 minut, obsługiwane przez MZA Warszawa autobusami 12-metrowymi.

Na linii 521 wrócą skrócone kursy w godzinach szczytu do pętli Wiatraczna co 10 minut. Nie­stety 5 autobusów będzie najprawdopodobniej obsługiwanych przez autobusy 15-metrowe bez klimatyzacji. Obsługa MZA Warszawa.

Linia 502, kursująca ul. Czecha i ul. Płowiecką pojedzie w godzinach między 6 a 7 co 10 minut – dotychczas byo to co 12 minut. Za to linia 411 pojawiać się będzie tylko w godzinach między 7 rano a 20 wieczorem. Zmieni się przewoźnik obsługujący linie 411 i 502 z Egged Mobilis na MZA Warszawa.

Wrócą szczytowe kursy linii strefowej 704 obsługiwane nadal przez MZA Warszawa.

W następnych tygodniach planowane są zmiany związane z otwarciem Traktu Lubelskiego na odcinku od ul. Borków do Zwoleń­skiej – prawdopodobnie trasy objazdowej linii 219 obsługiwanej przez 9-me­trowe autobusy z Egged Mobilis.

W komunikacji nocnej linia N72 w wybranych kursach dojedzie do miasta Karczew i Otwock.

Przypominamy też, że linia 305 od 8 lipca br. dojeżdża do Instytutu Kardiologii na ul. Alpejskiej.

Więcej informacji na temat komunikacji w Warszawie dostępnych jest na stronach ZTM Warszawa i WTP Warszawa.