Zostań Strażnikiem / Strażniczką Planety Ziemi! Bezpłatna gra miejska dla rodzin na Wawrze

Nie jest zbyt uprzejmy ani koleżeński i zdecydowanie można go uznać za nieproszonego gościa na naszej planecie. Jego misją jest zawładnięcie Ziemią i jej zniszczenie. Zanieczyszczone oceany, smog w powietrzu, plaga wszechobecnych śmieci – to tylko kilka jego ulubionych rozrywek i zabaw. O kim mowa? O Kryzysie Klimatycznym! Na pytanie, jak sobie z nim poradzić, odpowiedzą sobie uczestnicy i uczestniczki gry miejskiej na Wawrze, organizowanej przez Fundację Zwalcz Nudę. Gra jest bezpłatna i odbędzie się 15 maja.

Ciągle mamy problem z segregacją śmieci
Agencja User Experience – Symetria – na początku 2021 roku podała wyniki badania dotyczącego segregacji śmieci. Jak się okazało, zaledwie 52% Polek i Polaków wie, jak robić to prawidłowo. A w dobie kryzysu klimatycznego odpowiednia segregacja jest jednym z podstawowych i wydawałoby się najprostszych działań, aby dbać o środowisko naturalne. Jeżeli nie do końca radzimy sobie ze śmieciami, mimo że produkujemy ich tak wiele, to czy potrafimy zadbać o naszą planetę w innych aspektach? W jaki sposób sprawić, żeby Polacy i Polki przywiązywali większą wagę do bycia eko? Jednym z rozwiązań na pewno jest edukacja nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Zarówno tych, jak i tych najlepiej uczyć poprzez zabawę.

Ekogra miejska dla całych rodzin
Uczestnicy i uczestniczki podczas gry miejskiej 15 maja zostaną Strażnikami i Strażniczkami Planety Ziemi. Ich misją jest powstrzymanie Kryzysu i uratowanie Ziemi przed unicestwieniem. Na każdym odwiedzonym przez drużyny punkcie czekają zadania do wykonania, które będą przybliżać do wykonania misji. Dzieci i dorośli dowiedzą się na przykład, jak poprawnie segregować śmieci, czym jest smog oraz jakie gatunki zwierząt są w Polsce pod ochroną. Za wykonanie każdego zadania uczestnicy i uczestniczki otrzymują punkty w skali od 1 do 5 na specjalnej legitymacji. Wygrywa drużyna z największą liczbą punktów. Gra rozpocznie się o godz. 11:00 w Ferio Wawer przy ul. Kazimierza Szpotańskiego 4 (przy wejściu obok sklepu Topaz). Udział w grze jest bezpłatny. Zapisy na stronie www.zwalcznude.pl.
Gra jest współfinansowana przez miasto stołeczne Warszawę.

Aleksandra Stronkowska