Po wyborach do rad osiedli

14 kwietnia br. odbyły się wybory do wawerskich rad osiedlowych. Wybrani zostali członkowie 12 z 13 tych rad. Tylko w Marysinie Wawerskim Północnym wybory nie odbyły się z powodu niewystarczającej liczby zgłoszonych tam kandadatów.

Wejście do lokalu wyborczego w osiedlu Sadul. Fot. Rafał Czerwonka

Sukcesem jest z pewnością dużo większa frekwencja wyborcza niż w poprzednich wyborach do rad osiedli w 2015 roku. W 2015 roku w wyborach osiedlowych udział wzięło 1285 wyborców, a w roku bieżącym do wyborów poszło już 2399 osób. Frekwencja w skali całej dzielnicy Wawer wyniosła zatem 4,56% w porównaniu z frekwencją 2,66% w 2015 roku. Największą frekwencję uzyskało osiedle Aleksandrów (9,07%) i osiedle Sadul (8,96%).

Pierwsze posiedzenia poszczególnych rad osiedlowych odbędą się 9 maja br o godz. 18:00 w siedzibach tych rad.

Pozostaje tylko życzyć nowowybranym radnym osiedlowym harmonijnej współpracy i zapału do społecznej działalności.

Poniżej prezentujemy poszczególnych kandydatów wraz z uzyskaną liczba głosów oraz informacje o frekwencji w poszczególnych osiedlach.

Wyniki wyborów do Rady Osiedla Aleksandrów – okręg wyborczy nr I

1. Joanna Waligóra: 104 głosy
2. Jan Frelek: 99 głosów
3. Joanna Harasiewicz: 84 głosy
4. Leszek Owczarek: 80 głosów
5. Karol Skwit: 79 głosów
6. Anna Bartosik: 71 głosów
7. Gracjan Szczęch: 59 głosów
8. Bartłomiej Rudzki: 58 głosów
9.Rafał Owczarek: 57 głosów
10. Paulina Płatkowska: 57 głosów
11. Beata Wojdyra: 46 głosów

Wyniki wyborów do Rady Osiedla Anin – okręg wyborczy nr II

1. Lech Pajchel: 97 głosów
2. Tadeusz Szumowski: 96 głosów
3. Agnieszka Skowrońska: 82 głosy
4. Michał Kożuchowski: 75 głosów
5. Agnieszka Cichocka: 73 głosy
6. Marek Żukowski: 73 głosy
7. Ewa Adamczyk: 61 głosów
8. Tomasz Biczel: 48 głosów
9. Iwona Kaczyńska: 44 głosy
10. Jolanta Lipson: 37 głosów
11. Marcin Wasilewski: 35 głosów

Wyniki wyborów do Rady Osiedla Falenica – okręg wyborczy nr III

1. Bartosz Mróz: 167 głosów
2. Marcin Pabian: 163 głosy
3. Anna Łętowska – Jaroni: 149 głosów
4. Anna Neska: 141 głosów
5. Barbara Wizimirska: 139 głosów
6. Anna Starosz – Garbarska: 116 głosów
7. Czesław Biń: 114 głosów
8. Monika Wesołowska: 106 głosów
9. Janusz Żukowski: 104 głosy
10. Piotr Bieliński: 92 głosy
11. Paweł Rozowski: 92 głosy
12. Antoni Baszczeski: 88 głosów
13. Piotr Jankowski: 84 głosy
14. Robert Ossoliński: 65 głosów

Wyniki wyborów do Rady Osiedla Las – okręg wyborczy nr IV

1. Julian Podpora: 105 głosów
2. Arkadiusz Kuranowski: 89 głosów
3. Paweł Łasak: 87 głosów
4. Marek Markowski: 77 głosów
5. Joanna Szustek: 76 głosów
6. Urszula Baranek – Zdunek: 75 głosów
7. Karol Kozdra: 65 głosów
8. Andrzej Pawłowski: 63 głosy
9. Stanisław Rocki: 63 głosy
10. Robert Mostowski: 61 głosów
11. Łukasz Pilarczyk: 33 głosy
12. Agnieszka Olejnik: 32 głosy

Wyniki wyborów do Rady Osiedla Marysin Wawerski Południe – okręg wyborczy nr V

1. Edward Kalwarczyk: 74 głosy
2. Dorota Milik – Sztuka: 54 głosy
3. Maciej Bąk: 52 głosy
4. Elżbieta Tymińska: 51 głosów
5. Olga Pasierbska: 48 głosów
6. Kazimierz Stańczyk: 42 głosy
7. Magdalena Ryniewicz: 37 głosów
8. Stefan Mikusek: 35 głosów
9. Grzegorz Feliksiak: 32 głosy
10. Zdzisław Budzyński: 29 głosów
11. Adam Kowalski: 26 głosów
12. Bogusław Cieśla: 21 głosów

Wyniki wyborów do Rady Osiedla Miedzeszyn – okręg wyborczy nr VII

1. Henryk Rakoczy: 93 głosy
2. Barbara Zalewska: 73 głosy
3. Grażyna Machay – Blicharska: 65 głosów
4. Piotr Bojanowicz: 64 głosy
5. Barbara Miklasz: 64 głosy
6. Robert Przepiórka: 61 głosów
7. Jan Kowalczyk: 60 głosów
8. Zofia Orzechowska: 49 głosów
9. Karol Mazański: 47 głosów
10. Szczepan Jesiotr: 46 głosów

Wyniki wyborów do Rady Osiedla Międzylesie – okręg wyborczy nr VIII

1. Stanisław Gąsior: 89 głosów
2. Maciej Ślęzakiewicz: 89 głosów
3. Leszek Zdziarski: 89 głosów
4. Leon Tyszuk: 87 głosów
5. Tadeusz Jaroszewski: 84 głosy
6. Jerzy Gołuch: 83 głosy
7. Wojciech Bralczyk: 80 głosów
8. Małgorzata Albińska – Frank: 69 głosów
9. Łukasz Malczyk: 64 głosy
10. Julia Jast: 62 głosy
11. Magdalena Sadomska: 58 głosów
12. Maciej Wasążnik: 37 głosów
13. Tomasz Jan Szyller: 22 głosy

Wyniki wyborów do Rady Osiedla Nadwiśle – okręg wyborczy nr IX

1. Wiesława Sypowicz: 42 głosy
2. Krzysztof Jankowski: 33 głosy
3. Elżbieta Nowacka: 30 głosów
4. Dorota Janiak: 24 głosy
5. Tadeusz Wierzbicki: 23 głosy
6. Dorota Hirna – Wróbel: 21 głosów
7. Juliusz Wasilewski: 21 głosów
8. Anita Kopcińska: 20 głosów
9. Krzysztof Roland Bobkiewicz: 15 głosów

Wyniki wyborów do Rady Osiedla Radość – okręg wyborczy nr X

1. Beata Komarnicka: 127 głosów
2. Andrzej Szymański: 118 głosów
3. Adam Rutkowski: 109 głosów
4. Łukasz Jeziorski: 100 głosów
5. Jerzy Mielczarski: 97 głosów
6. Grażyna Ruszczyk: 97 głosów
7. Wiesław Konieczny: 80 głosów
8. Andrzej Tomczak: 69 głosów
9. Andrzej Dubrawski: 64 głosy
10. Magdalena Skurowska: 54 głosy
11. Teresa Staszczak: 48 głosów
12. Mirosław Semczuk: 42 głosy
13. Jerzy Suchnicki: 38 głosów
14. Andrzej Chmiel: 35 głosów

Wyniki wyborów do Rady Osiedla Sadul – okręg wyborczy nr XI

1. Andrzej Bereda: 99 głosów
2. Bernard Wojciechowski: 81 głosów
3. Patryk Kruszewski: 73 głosów
4. Joanna Tomala: 72 głosy
5. Wojciech Zagrodzki: 72 głosy
6. Katarzyna Kajka: 69 głosów
7. Grażyna Sasin – Chajęcka: 66 głosów
8. Marzena Kwiatkowska: 65 głosów
9. Ewa Kosowska: 62 głosy
10. Marek Kwiatkowski: 60 głosów

Wyniki wyborów do Rady Osiedla Wawer – okręg wyborczy nr XII

1. Zdzisław Gójski: 92 głosy
2. Alicja Jankowska – Głasek: 56 głosów
3. Józef Mieczysław Daniluk: 55 głosów
4. Jolanta Kuligowska: 45 głosów
5. Robert Zalewski: 40 głosów
6. Piotr Wojtuniak: 39 głosów
7. Joanna Strzelczyk: 37 głosów
8. Dariusz Komorek: 36 głosów
9. Marek Laskowski: 32 głosy
10. Wiesław Ciecierski: 29 głosów
11. Robert Czarnecki: 27 głosów

Wyniki wyborów do Rady Osiedla Zerzeń – okręg wyborczy nr XIII

1. Anna Rafalska: 80 głosów
2. Jan Paweł Bryl: 77 głosów
3. Paweł Rosłaniec: 66 głosów
4. Anna Szopa – Gołębiewska: 59 głosów
5. Wiktor Sierociński: 55 głosów
6. Marcin Woźny: 54 głosy
7. Krzysztof Sokołowski: 53 głosy
8. Ryszard Sikora: 46 głosów
9. Martyna Rychlak: 41 głosów
10. Ewa Szwemberg: 38 głosów
11. Tadeusz Leszek Plewka: 38 głosów
12. Krzysztof Waśkiewicz: 35 głosów
13. Maciej Polesiński: 34 głosy
14. Krzysztof Wzorek: 34 głosy
15. Grażyna Grzywacka: 22 głosy

Frekwencja w poszczególnych osiedlach:

osiedle liczba głosów liczba głosów nieważnych liczba głosów ważnych liczba uprawnionych frekwencja
Aleksandrów 186 0 186 2051 9,07%
Anin 179 1 178 4474 4,00%
Falenica 436 5 431 7088 6,15%
Las 165 2 163 2667 6,19%
Marysin Wawerski Południowy 140 3 137 5498 2,55%
Miedzeszyn 155 2 153 3020 5,13%
Międzylesie 223 3 220 6402 3,48%
Nadwiśle 65 2 63 2824 2,30%
Radość 312 2 310 7212 4,33%
Sadul 177 2 175 1976 8,96%
Wawer 140 1 139 2979 4,70%
Zerzeń 221 0 221 6463 3,42%
DZIELNICA WAWER 2399 23 2376 52654 4,56%

 

freebonus -

pinbahis giriş

- Dinamobet slot oyunları