Znalazły się pieniądze na budowę ulicy Kwiatów Polskich

Autor: , Osiedle: Bez kategorii Data: .

Rada m.st. Warszawy na sesji w dniu 16 marca br. dokonała zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Warszawy i uwzględniła w niej m.in. budowę ulicy Kwiatów Polskich z kwotą 2,8mln zł. Kwota ta ma być wydatkowana w latach 2017-2019, z takim założeniem, że w 2017 roku wydane zostanie 100 tyś.zł, w 2018 roku 1 mln zł, a w 2019 roku 1,7 mln zł.

Widok na ulicę Kwiatów Polskich

Dobrze, że w końcu znalazły się pieniądze na budowę ulicy Kwiatów Polskich. Wielu mieszkańców zapytuje jednak, a dlaczego akurat Kwiatów Polskich? Dlaczego akurat ulicę Kwiatów Polskich wybrano do budowy, a nie jakąkolwiek inną drogę, jak na przyład położoną w sąsiedztwie, w fatalnym stanie Motylkową?  Albo przypominającą obraz nędzy i rozpaczy Cylichowską? Przy tych ulicach przecież mieszka zdecydowanie większa liczba mieszkańców niż przy Kwiatów Polskich. Dlaczego znalazły się pieniądze właśnie na ulicę Kwiatów Polskich?

Mieszkańcom ulicy Kwiatów Polskich mocno zależało i byli już naprawdę zdeterminowani. Przychodzili na sesje Rady Dzielnicy Wawer, przychodzili na posiedzenia komisji, angażowali radnych dzielnicowych i miejskich, angażowali media. Mocno pomogło również to, że Spółka MPWiK nie mogła poradzić sobie z budową wodociągu na niewielkim odcinku tej ulicy z uwagi na jej niewielką szerokość i brak możliwości dotarcia do właścicieli położonych tam nieruchomości. Napisały o tym media, a ulica powoli stawała się symbolem urzędniczej niemocy.

I tak oto pieniądze się znalazły. Jak sprawić aby znalazły się na budowę innej ulicy… ulicy przy której Państwo mieszkają… na przykład Motylkowej czy Cylichowskiej? Rozpocząć działania tj. przychodzić na sesje Rady Dzielnicy Wawer, przychodzić na posiedzenia komisji, angażować radnych dzielnicowych i miejskich, angażować media…